KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Ziraat Fakültesi

SERACILIK EĞİTİM ETKİNLİĞİ YAPILDI-01.06.2022

SERACILIK EĞİTİMİ

KSÜ Ziraat Fakültesi Dekanlığı, KSÜ Tarımsal Yayım Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü, Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (DAGTEM) işbirliği ile 31.05.2022 saat 14:00'te ilimiz Dulkadiroğlu ilçesi Eyüp Sultan Mahallesi Çakıroğlu Tarım'da "Seracılık” konusunda çiftçilere yönelik eğitim düzenlenmiştir.

Eğitim programına Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan BİLİR, Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Doğan GÖZCÜ, KSÜ Rektör Yardımcısı Kadir SALTALI, KSÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Galip BAKIR, öğretim üyeleri, teknik personel ve sera üreticileri katılmışlardır. Program kapsamında Prof. Dr. İrfan Ersin AKINCI “Serada Yetiştiricilik ve Sera Kurulumu”, Prof. Dr. Mahmut Murat ASLAN “Serada Zararlılar ve Mücadelesi”, Doç. Dr. Mustafa KÜSEK “Serada Hastalıklar ve Mücadelesi”, Dr. Cafer Hakan YILMAZ “Seralarda Bitki Besleme”, Prof. Dr. Emine İKİKAT TÜMER “Sera Sigortaları” konusunda eğitim vermişlerdir.

Eğitim sonrası seralar gezilerek sera üreticilerinin sorunları tartışılmış ve çözüm önerileri sunulmuştur.

Eğitim programını organize eden KSÜ Tarımsal İş Birliği Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mücahit PAKSOY’a, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ ve DAGTEM’den Dr. Serhan CANDEMİR’e ve katkılarından dolayı Çakıroğlu Tarım’a teşekkür ederiz.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı